Drogok a felsőoktatásban - 2003
A Pécsi Tudományegyetem hallgatóinak több mint egyharmada fogyasztott már életében valamilyen illegális kábítószert. A hallgatók hat százaléka alkalmi kábítószer-fogyasztónak minősítette magát, ennél azonban 12-szer magasabb az önmagukat alkalmi alkoholfogyasztóknak minősítők aránya.
Egészségterv - színterek az egészségfejlesztésben - 2001
Egészségterv a különböző színtereken: a tanulmány a közösség-alapú egészségfejlesztés (közösség alapú egészségterv elkészítése és megvalósítása) lehetőségeit tekinti át a Soros Alapítvány által támogatott programok települési egészségtervek tapasztalatai alapján.
Kábítószerfogyasztás a középiskolások körében
Egy szociológiai vizsgálat eredményei - 1998
Évtizedes késedelemmel ugyan, de a "kábítószer-kérdés" megoldandó problémává érett Magyarországon is. Kevés tény, számos hiedelem, sommás előítéletek, indulatok, erőpolitika... E megállapítások mindegyike igaz a kábitószer-kérdéssel kapcsolatban.
Az 1998. tavaszán, a pécsi középiskolások körben végzett vizsgálat a "kábítószerek" - tehát a legális és illegális tudatmódosító szerek - fogyasztásának elterjedtségét, a tudatmódosító szerekkel kapcsolatos ismereteket, hiedelmeket vizsgálta.
KIBÍRNÁD NÉLKÜLE? (Kutatás Debrecen városában - 1998)
Nem a Kati, a Zoli, a Joli, a Vendel esetleg Izolda nélkül, hanem a tárgyak nélkül. A tárgyak nélkül, melyektől a XX. század végén sokak szerint már-már az életünk függ.

Gondoltál már arra, mi lenne veled, ha nélkülöznöd kellene megszokott holmidat? Például a körömvágó ollót, a fogselymet, a mellszobrot az asztalodról, vagy éppen a televíziót?
(Apropó televízió! Le tudnál mondani a tévézésről? Számold csak össze magadban, napi hány órát is töltesz el előtte!)
Érdekel, miként vannak ezzel mások? Bennünket érdekelt. Éppen ezért egy vizsgálatban nélkülözhetetlen tárgyaik felől kérdeztük az embereket.
A teljesség kedvéért a következő "javak" nélkülözhetősége felől kérdeztük szegény debrecenieket:
Population Based Anti-Smoking Campaign 1995 - 1996
A magyar népesség dohányzási szokásainak feltárására, illetve e szokásokat módosító, modellértékű kommunikációs kampány kidolgozására, illetve kipróbálására irányult az 1995-1996 között megvalósult "Population Based Anti Smoking Campaign".
A világbanki támogatással megvalósuló program célja a dohányzás elterjedtségének, a rászokás és a dohányzás motivációinak vizsgálata, a dohányzással kapcsolatos ismeretek mérése mellett e szokás kommunikációs eszközökkel történő befolyásolása volt.
A programot megvalósító nemzetközi konzorciumon belül a Fact Intézet végezte az alapozó, illetve monitoring-vizsgálatokat. A program másfél éve alatt összesen 17 különböző kvantitatív, illetve kvalitatív vizsgálatot végeztünk. A program kutatási részére vonatkozó zárótanulmány ún. vezetői összefoglalója, illetve a kutatásokra vonatkozó teljes tanulmány is letölthető magyar és angol nyelven.
Letölthető: